Dzień Seniora

Seniorzy z Dziennego Domu Senior-WIGOR w Zgierzu świętowali Dzień Seniora w dniu 16.11.2021 r. Uroczystość z bogatym cateringiem i oprawą artystyczną przygotowaną przez samych uczestników trwała 3 h i kontynuowana była jeszcze kolejnego dnia.

W uroczystości udział wzięła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu – Pani Ewa Lesiak. Spotkaniu towarzyszyły przednie humory, radosna atmosfera a nawet tańce. Wszyscy uczestnicy na koniec obdarowani zostali upominkami w postaci słodkiej paczki z dodatkiem owocowej herbaty i parasolki na jesienne deszczowe dni z logo „Senior+”. Osoby biorące udział w części artystycznej dodatkowo  odznaczono złotymi medalami przygotowanymi przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Zgierzu oraz pisemnymi podziękowaniami za wkład i zaangażowanie.

Bukiet herbat dostarczyły dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu, Miejskiego Przedszkola nr 15 w Zgierzu i Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, zaś dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Zgierzu nagrały swoje występy dla seniorów, które odtworzone zostały na dużym ekranie 17.11.2021 r. W tym samym dniu odtworzono także występ wolontariuszki – uczennicy klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 11 w Zgierzu- Małgorzaty Wojciechowskiej. Uroczystość sfinansowano z programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2021/Moduł 2 Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+. Dofinansowanie programu na rok 2021 wyniosło – 90 673,20 zł całkowita wartość programu – 195 273,20 zł.